Utility Container

Mount Mansfield Unified Union School District

Utility Nav SVG Icons

 

 

 

Search Trigger (container)

Branding

Mobile Menu Trigger (container)

Menu

BRMS Staff Directory

Mary Abele-Austin

Mary Abele-Austin

Teacher - Math Coach 5-8
Jason Achilich

Jason Achilich

Special Educator
Robyn Bessette

Robyn Bessette

Teacher - Team Fusion
Heidi Bouchard

Heidi Bouchard

Special Educator
Noel Bumpas

Noel Bumpas

Teacher - Team Flex
Tracy Burbank

Tracy Burbank

Food Services
Robin Clokey

Robin Clokey

Special Education
Amanda Coggeshall

Amanda Coggeshall

ESP -Planning Room
Scott Cole

Scott Cole

Teacher - Team Couloir
Ainee Commichau

Ainee Commichau

School Nurse
Jacqueline Costello-Stoner

Jacqueline Costello-Stoner

Speech and Language Pathologist
Eric Derouchie

Eric Derouchie

Special Educator
Gretchen Desautels

Gretchen Desautels

Teacher - Team Momentum
Heather-Jo Didrichsen

Heather-Jo Didrichsen

Ed Support - SA
Juliana Dixon

Juliana Dixon

Teacher - Gr. 5/6 Math/Science
Rhonda Drake

Rhonda Drake

Stu Support Coordinator/Interventionist
Martha Erickson

Martha Erickson

Teacher - Team Ion
Erin Farrell

Erin Farrell

Special Educator
Ann Faryniarz

Ann Faryniarz

Technology Support Specialist
Laurie Forsman

Laurie Forsman

Teacher - French
Berta Frank

Berta Frank

Teacher - Instrumental Music
Thaddeus Gembczynski

Thaddeus Gembczynski

Educational Support - IAI
Amy Golodetz

Amy Golodetz

Co-Teacher, Team Ripple
Dorothy Gomez

Dorothy Gomez

Teacher - Fine Arts
Kevin Hamilton

Kevin Hamilton

Principal
Kathy Heath

Kathy Heath

Maintenance
Karin Hernandez

Karin Hernandez

Educational Support - SA - Library
Natasha Horak

Natasha Horak

Educational Support - SA
Kathleen Irwin

Kathleen Irwin

Educational Support - GA
Kimberly Johnson-Lesny

Kimberly Johnson-Lesny

Special Educator
Thomas Keblin

Thomas Keblin

Teacher - Team Fusion

Elliot Lafferty

Teacher - Spanish
Renee Langevin

Renee Langevin

Technology Integration Specialist 5-8
Raymond LaRose

Raymond LaRose

Maintenance
William Lee

William Lee

Teacher - Design Technology
Matthew Lennon

Matthew Lennon

Teacher - Physical Education
Faith Lick

Faith Lick

Educational Support - IAI
Rebecca Marsh

Rebecca Marsh

Assistant Principal
Gregory Martin

Gregory Martin

Guidance Counselor
Suzanne McDevitt

Suzanne McDevitt

Teacher - 5-8 Math Intervention
Amie Milizia-Fisher

Amie Milizia-Fisher

Teacher - Team Flex
Sarah Miller

Sarah Miller

Teacher - Literacy Coach - 5 - 8
David Nicholson

David Nicholson

Teacher - Health
Holly Nicolle

Holly Nicolle

Special Educator
Phillip Ortego

Phillip Ortego

Special Educator
Julie Parker

Julie Parker

Team Endurance
Bryant Pless

Bryant Pless

Teacher - Team Ripple
Tamara Pless

Tamara Pless

Teacher - Physical Education
Pamela Preston

Pamela Preston

Administrative Assistant
Callie Reinker

Callie Reinker

Teacher - 5-8 Math
Katie Roberge

Katie Roberge

Teacher - Team Ion
Janette Roberts

Janette Roberts

Teacher - Team Journey
Erin Robillard

Erin Robillard

Special Educator
Theresa Robinson

Theresa Robinson

Administrative Assistant
Victoria Rosales

Victoria Rosales

Teacher - Music
Kaitlyn Roukey

Kaitlyn Roukey

Team Flex
Marcy Shelden

Marcy Shelden

Administrative Assistant
Dianne Sisson

Dianne Sisson

Educational Support - GA
Jennee Stewart

Jennee Stewart

Teacher - Team Momentum
Richard Streeter

Richard Streeter

Maintenance
Debra Sweeney

Debra Sweeney

Educational Support - GA
Ann Tanis

Ann Tanis

Food Services
Nicole Thompson

Nicole Thompson

Librarian
Wendy Tomlinson

Wendy Tomlinson

School Nurse

Connor Umsted

Special Educator
Marcia Waite

Marcia Waite

Teacher - Team Couloir
Jeffrey Warren

Jeffrey Warren

Teacher - Team Journey
Robyn Way

Robyn Way

Educational Support - GA
Billi Whitehill

Billi Whitehill

Food Service
Lisa Windhausen

Lisa Windhausen

Teacher - Team Ripple
Jennifer Wisniowski

Jennifer Wisniowski

Guidance Counselor